JAKI LAJF TAKI STAJL

#opcjanaweeknd – Palmiarnia

Maj 8, 2017

To będzie cykl wpisów #opcjanaweekend dziś na tapetę biorę #opcjanaweeknd-Palmiarnia. Jeśli jest tylko pogoda i czas pozwala, to bez zastanowienia szukam opcji na weekend najczęściej tych, które są w pobliżu. Bo cudze chwalicie swego nie znacie często wymyślamy wycieczki na drugi koniec Polski a w pobliżu mamy tyle świetnych miejsc. Jakiś czas temu odwiedziłam Gliwice.

#opcjanaweeknd – Palmiarnia

Uwielbiam palmy a Palmiarnia Miejska w Gliwicach to miejsce wprost idealne dla mnie.  Jest tam spokojnie, cicho, dosyć wilgotno, w powietrzu unosi się zapach roślin. Ponad naszymi głowami rozpościerają ogromne palmy, jest nawet drzewo bananowe.

Palmiarnia podzielona jest na kilka pawilonów, historyczny, egzotyczny czy akwarystyczny z piraniami 😉 Każdy pawilon ma pięterko, więc rośliny możemy podziwiać z góry i z dołu. Wszystkie okazy są dobrze opisane, więc ciekawscy zaspokoją głód wiedzy.  Najbardziej przypadł mi do gustu pawilon z sukulentami. To te modne małe roślinki ;P

Cisza i spokój

W całej palmiarni co kawałek możemy usiąść na ławeczkach, które są schowane wśród roślin. Od razu pomyślałam, że idealnie byłoby co jakiś czas przyjść tam i usiąść z książką. W palmiarni jest bardzo jasno, rośliny potrzebują światła, cicho i spokojnie. Świetne jest to, że słychać tylko ptaki. Piękne okazy papużek falistych i innych egzotycznych okazów. Przez pawilony płynie rzeczka więc słychać również szum wody, w której pływają kolorowe ryby.

Planujemy

Dojechać można na kilka sposobów w zależności czy się wybieramy. Samochód i pociąg będą najlepszą opcją. Zapewne wybierając się pociągiem, czekają nas przesiadki. Samochodem będzie szybciej i wygodniej.

Palmiarnia jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 9-18. W cenniku jest wiele rodzajów biletów, od standardowych ulgowych po grupowe, jak i abonamentowe (to chyba dla tych, którzy chcą czytać książki ) Bilet ulgowy to koszt 5 zł osoba dorosła zapłaci 7 zł.

Jak już będziemy w palmiarni, nie zapomnijmy o aparacie! Gliwice ponadto mają ładny rynek, na który można się przespacerować.

 

Może Ci się również spodobać

Brak Komentarzy

Zostaw odpowiedź